YÜREK TAKIMI

2012 yılında Giresun Belediye Şehir Tiyatromuz bünyesinde kurulan grubumuz Yürek Takımı tiyatro sevgisinin pekişmesi, halkla bütünleşme ve başta engelli tiyatrocularımız ile kaynaşmak adına sosyal sorumluluk bilinci ile kurulmuştur.

 

Lady Augusta Gregory’nin aynı adlı eserinden esinlenerek uyarladığı KULAKTAN KULAĞA adlı oyun ile sahne almıştır.

XIV. Direklerarası Seyirci tarafından 2013-2014 Tiyatro Sezonunda; sergilediğimiz Kulaktan Kulağa (Uyarlama) oyunumuzun yazar ve yönetmeni Serkan KAYACIK “Oyun Yazarı” dalında ödül kazanmıştır.

 Grubumuz Yönetmen-Oyuncularımızdan Serkan KAYACIK’ın yazıp yönettiği şehrimiz Giresun yöre kültürünü baz alan ANDIR GALSIN adlı oyun ile faaliyetlerine devam etmiştir.

XVI. Direklerarası Seyircileri tarafından 2015-2016 Tiyatro Sezonunda başarılı olarak değerlendirilen Oyunlar, Oyuncular ve Tiyatrolar alanında Yürek Takımı ‘Jüri Özel Ödülü’ ve Andır Galsın Oyun Yönetmeni Serkan Kayacık ‘Oyun Yazarı’ ödülüne layık görülmüştür.

Ayrıca Yürek Takımımız; XIV. Direklerarası Seyircileri tarafından “Yürek Takımı”  Engelli Tiyatro Kurulmasına desteklerinden ve  Giresun’da  tiyatro için gösterdiği çabaları için Giresun Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu “Özel Ödül” ve  Yön Sanat Atölyesi 1. Engel’Siz Tiyatro Topluluğu tarafından “Yılın Umut Veren Engel’Siz Tiyatro Topluluğu” ödüllerine layık görülmüştür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.