“YENİ OYUNUMUZ YEDİ KOCALI HÜRMÜZ GALASIYLA SEYİRCİYLE BULUŞUYOR”

Giresun Belediye Şehir Tiyatromuzun yeni oyunu Yedi Kocalı Hürmüz 6 Şubat Salı günü saat 20.00’de galası ile Vahit Sütlaş Sahnemizde perdelerini açıyor. Sadık Şendil’in yazıp, Ahmet Öndaş’ın yönetmenliğini yaptığı geleneksel halk tiyatromuzun renkli, eğlenceli atmosferini yansıtan, becerikli, kurnaz bir kadının, erkekleri adeta elinde oynatarak, yaşamını onların parasıyla sürdürmesinin güldürüye dayalı dolantılı öyküsünü anlatan oyunumuz, her salı ve cuma günleri saat 20.00’de Vahit Sütlaş Sahnemizde gösterime sunularak, tiyatroseverlerle buluşacaktır.

7 KOCALI HÜRMÜZ

Genel Sanat Yönetmeni : Doğan TURAN

Yönetmen : Ahmet ÖNDAŞ

Dekor Tasarım : Erdoğan Cüneyt KAMANOĞLU

Ses Efekt : Ziya KOSTAKOĞLU

Işık Tasarım : Ergin KAÇMAZ

Koreograf : Erdal GÜLERYÜZ

Oyunun Konusu: Sadık Şendil’in geleneksel halk tiyatromuzun renkli, eğlenceli atmosferini yansıtan Yedi Kocalı Hürmüz adlı oyunu, becerikli kurnaz bir kadının, erkekleri adeta elinde oynatarak, yaşamını onların parasıyla sürdürmesinin güldürüye dayalı dolantılı öyküsüdür. İlk oynandığında (1967) iki yıl sahnede kalmış, sonra müzikali ve film yapılmış olan oyun, daha sonra birçok özel ve ödenekli tiyatroda sahnelenmiş ve her dönem halkımızın beğeni ile izlediği bir oyun olarak ünlenmiştir.

Oyuncular: Kadı – Doğan TURAN, Ömer – Ahmet ÖNDAŞ, Hürmüz – Ayşegül YENAL, Nuriye – Gizem KAÇMAZ, Berber – Erdoğan Cüneyt KAMANOĞLU,  Anlatan – Abdullah MEMİŞ, Safinaz – Nevin DİZDAR, Hıdır – Fikret ÖĞÜD, Doktor – Yakup TOPÇU, Bekçi Memo – Harun Murat AYDIN, Hallaç – Kenan YILDIRIM, Havva – Duygu AYDIN, Torik – Abdülkadir KIZILTAŞ, Rukiye – Arzu KAYACIK, Anne – Özden AYDIN, Çavuş – Emre AYDIN, 1. Kadın – Derya KABAYEL, 2. Kadın – Necla KILIÇ, 3. Kadın – Ayşegül ÇAVUŞOĞLU, Dans – Yağmur KAMANOĞLU, Dans – Sevda ÇOŞAR.

 

 

Bir yorum yaz