“OYUNCULUK ATÖLYEMİZ ‘SAFİNAZIN İZDİVACI’ OYUNUYLA TİYATROSEVERLERLE BULUŞUYOR”

Giresun Belediye Şehir Tiyatromuz bünyemizde ,tiyatroya gönül veren gençlere tiyatro sevgisini pekiştirerek gelecek nesillere aktarma, eğitimli, nitelik sahibi birey ve sanatçılar yetiştirme amacı ile kurulan ‘Oyunculuk Atölyesi’ grubumuz  3 Nisan Salı günü saat 20.00’de ‘Safinazın İzdivacı’ oyunu ile Vahit Sütlaş Sahnemizde tiyatroseverlerle buluşuyor.

Sema İslim UTANDI’nın yazdığı, Oyunculuk Atölyemizin eğitmenlerinden Erdoğan Cüneyt KAMANOĞLU’nun yönetmenliğini yaptığı oyun, 03-17 Nisan tarihlerinde saat 20.00’de Vahit Sütlaş Sahnemizde sahnelenecek oyun, geleneksel türk tiyatrosunun baş yapıtlarından olan orta oyun ve bununla özdeşleşmiş olan ‘Kavuklu ve Pişekar’ ve kahramanların birbirinden ilginç ve komik olaylara sahne olan konusuyla tiyatroseverlere sunulacaktır.

SAFİNAZ’IN İZDİVACI

Genel Sanat Yönetmeni : Doğan TURAN

Yazan : Sema İslim UTANDI

Yönetmen : Erdoğan Cüneyt KAMANOĞLU

Oyuncular : Ceren TORUN, Sena GÜNAYDIN, Dila ÖZTÜRK, Simay EYİ, Melike Zeynep DENİZ, Sevda COŞAR, Hafize DERBEDER, Beyza BACACI, Kerem

KAYA, Ahmet AKDEMİR, Fatih Aydın, İremnur ERGAN, Gülşah KÜÇÜK, Elif KOTBAŞ.

Konusu : Geleneksel Türk tiyatrosu baş yapıtlarından biri olan orta oyun ve bununla özdeşleşmiş olan “Kavuklu ve Pişekar”. Kahramanlarımız yine birbirinden ilginç ve komik olaylara sahne olacak munzurluklar peşindedir.

Türü : Orta Oyun / Komedi

Süre : 60 Dakika

Ses – Efekt : Fikret ÖĞÜD

Işık : Ergin KAÇMAZ

Koreograf : Erdal GÜLERYÜZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.