ÇEVRECİ DOSTLAR

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu bu sezon minik tiyatro severlerin karşısına çevre konulu çocuk oyunuyla çıkıyor. Belediye Kültür Yayınları Şefi Ali Murat Yılmaz’ın yazıp, Genel Sanat Yönetmeni Özden Aydın’ın yönettiği oyunda çocuklara çevre bilinci, genel temizlik ve korona virüs önlemleri müzikler eşliğinde eğlenceli bir şekilde aktarılıyor.

Kültür ve sanat etkinliklerine büyük önem verdiklerini belirten Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Görev süremiz boyunca sanat alanında bir çok yeniliğe imza attık. Tiyatro da önem verdiğimiz sanat dalların-dan biri. Ancak üzerinde hassasiyetle durduğumuz önemli ayrıntılardan biri çocuk tiyatrosu. Minik dostlarımızın gelişimi için onları hem eğlendirecek hem de bilinçlendirecek konuları özenle seçiyoruz. Bu oyunları tamamen beledi-yemiz bünyesinde hazırlıyoruz. Yani oyun belediyemizin Kültür Yayınları biriminde yazılıyor. Tiyatro personellerimiz tarafından hazırlanıp, sahneleniyor. Bunu yapan sayılı belediyelerdeniz.” dedi. Daha önce “Kitap Su ile Tablet Can” adlı oyun ile elektronik ci-hazların yaşamlardaki konumunu ve kitap okumanın faydalarını çocuklara aktarmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Şenlikoğlu, “Çevreci Dostlar adlı bu oyunumuzda da çocuklara çevre bilinci aşılamayı hedefliyoruz. Oyunumuzun içinde eğitici şarkılar da mevcut. Örneğin oyunda yer alan korona virüs şarkısı ile çocuklara bu hastalığın tedbirleri eğlenceli bir şekilde aktarılıyor. Yine çevre ve doğa konuları hassas bir şekilde e-le alınıyor. Ben tüm minik dostları-mı bu eğlenceli oyunumuza davet ediyorum.” diye konuştu.
Çevreci Dostlar adlı çocuk tiyatrosunda oyuncular ve teknik ekip ise şu şekilde: Maymun: Duygu Aydın, Sırtlan: Eray Aktaş, Kurbağa: Ali İlker Pir, Anne: Nevin Dizdar, Baba: Fikret Öğüd, Çocuk: Kardelen Karaçam, Sahne Amiri: Ayşe Gül Çavuşoğlu, Ses Efekt: Ergin Kaçmaz, Işık Tasarım: Ziya Kostakoğlu, Dekor Tasarım: Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu

Çevreci Dostlar